Tantra Masáže

Praha , Brandýs nad Labem

Objednávky Po-Ne 08-20 hod. +420 733 654 123

Tantrická masáž


Tantrická masáž

Masáž je jedním ze základních a přirozených způsobů tělesného kontaktu mezi lidmi. Má schopnost nás uvolnit, uklidnit a odplavit napětí a nastřádaný stres, nechat odplynout každodenní i mimořádné starosti. Po dobře provedené masáži se cítíme jako znovuzrození. Dnešní uspěchaná doba ale kvalitním masážím příliš nepřeje. Na běžném ceníku masážního salonu najdeme tělo rozparcelované na záda a šíji, nohy a ruce. U každé položky příslušný časový limit a cenovku. Naše tělo však tvoří jeden celek a máme-li se při masáži opravdu uvolnit, potřebujeme více času a zapojení celého organismu. Důležité jsou také přístup a pocity maséra či masérky. Podle tantrického učení o energiích se přístup a pocity dávajícího(maséra) přenáší na přijímajícího(masírovaného).

Tantrický přístup je založen na plném přijetí všeho, co je přirozené. V Tantře je každý muž i žena vnímán jako jedinečná bytost. A člověk je jedinečnou bytostí právě tak, jak je. Tantra vítá vše, co se v přítomnosti uděje a zároveň nikam netlačí a nechává věci přirozeně plynout. Ve chvíli, kdy se cítíme plně přijati a nejsme do ničeho tlačeni se otevírá prostor pro nové zážitky a zkušenosti. Ve chvíli, kdy cítíme bezpodmínečnou lásku a zároveň bezpečí hranic, které tantrické masáži dává její rituální podoba, můžeme zažít něco nového a odlišného od naší dosavadní zkušenosti.

V tantrické praxi existuje celá řada tradičních postupů a rituálů, pomocí kterých zacházíme se sexuálním vzrušením. Nejrozšířenějším tantrickým rituálem v dnešní době je tantrická masáž. Tantrická masáž je celotělní masáž zaměřující se na práci se sexuálním vzrušením a s energií v něm obsaženou. Cílem masáže je vybudit energii a rozvést ji po celém těle. Umožnit masírovanému, aby se do této energie uvolnil, procítil ji a užíval si ji. Výsledný stav prohloubeného uvolnění kombinovaný s velkým množstvím energie je zážitek, který není v naší kultuře běžný.

Při tantrické masáži je sexuální vzrušení přijímáno a oslavováno jako projev životodárné síly. V tomto se tantrická masáž neliší od běžné láskyplné erotické masáže, ve které je masírovaný přijímán s celým svým tělem, svojí osobností, svojí sexualitou a všemi jejími projevy. Podstatným aspektem tantrické masáže je úcta k tělu masírovaného. I samotné prožívání vzrušení je při tantrické masáži objektem úcty.

Součástí tantrické masáže je také vědomá práce s energií. Podle tantrického učení je na těle člověka sedm hlavních energetických center, které nazýváme čakry. Tato místa odpovídají různým úrovním našeho života. Od úrovně pudové sexuality až po rovinu duchovní. Během tantrické masáže dochází k propojení smyslnosti, citovosti a duchovnosti tak, aby naše sexualita nebyla prožívána odděleně pouze v pohlaví, ale abychom ji vnímali také srdcem a duchem a tak dosáhli celistvosti.

Při tantrické masáži se různými druhy doteků zvyšuje hladina sexuální energie v těle. Aby se dosáhlo co největšího efektu a nejhlubšího prožitku, je tato sexuální energie rozváděna do celého těla. Při masáži tato energie stoupá a klesá ve vlnách a tak objevujeme pocity, o kterých jsme neměli tušení. Rozvádění energie(sexuálního vzrušení) po těle masírovaného napomáhá hlubšímu prožitku vzrušení nejen v oblasti pohlaví. Rozproudění této energie způsobuje i oddálení kontrakcí v oblasti genitálií a tak umožňuje nastartování celotělního orgasmu u žen i u mužů. Tantrický masér rozvádí energii po těle masírovaného nejen fyzickou masáží, ale i rozváděním vlastní energie pomocí dechu a vizualizace ve svém těle, protože je s masírovaným v úzkém kontaktu.

Existuje celá řada technik tantrické masáže. Některé techniky vychází pouze z tantry, jiné z taoistické tradice, některé se snaží o propojení různých prvků a tradic. Tantrická masáž je jemný a smyslný rituál, který rozproudí energii a naplní celé tělo vzrušením a něhou. Láskyplné a léčivé doteky tantrického maséra či masérky napomáhají k větší úplnosti, celistvosti a láskyplnému sebepřijetí vlastního těla a svého vzrušení. Součástí tantrické masáže jsou různé druhy doteku, od úplně jemných až po dynamické, patří do ní intuitivní masáž celého těla, masáž hlavy, uší a intimních míst, omývání horkými ručníky, masáž jemnými předměty, použití silic, aromatických vůní a teplých přírodních vyživujících olejů. To vše v klidném a bezpečném prostředí za zvuku příjemné hudby.

Do tantrické masáže nepatří milování, ani erotická výměna. Při běžném sexuálním kontaktu jsme totiž zvyklí se starat kromě sebe také o blaho našeho protějšku, čímž ale děláme dvě věci najednou a nemůžeme se zcela ponořit do vlastního prožívání. Naopak během tantrické masáže masírovaný pouze přijímá a naplno vnímá a prožívá vše, co právě probíhá, o nic se nestará, ani nikomu nic neoplácí. Hluboce prožívá, relaxuje a medituje.

Tantrická masáž si neklade žádné konkrétní cíle. Cílem například není zvládnutí ejakulace ani multiorgasmický prožitek. Tantrická masáž je erotickou meditací, autentickým kontaktem se sebou samým. Cílem je být v přítomnosti("při tom") tady a teď, vnímat, zůstat v kontaktu a nikam neodletět. Těšit se z vlastního těla, z vlastního vzrušení, z přítomnosti druhého a z energie, která proudí. Radovat se ze střídavých vln vzrušení a uvolnění, unášejících k rozkoši, která v mnohém předčí běžný erotický prožitek. Plně rozvinout a ovládnout svou sexuální energii a najít cestu k mimořádným prožitkům a vnitřní harmonii. Naleznout své vnitřní štěstí a lásku k sobě samému a přenést toto vědomí do svého každodenního života.

To, co v tantrické masáži získáváte je kromě bezprostředních účinků na tělo a psychiku především zážitek. Zážitek toho, čím vším může sexualita být. Tento zážitek si můžete přenést do svého vlastního sexuálního života jako princip a metodu a na jejich základě se pustit do vzrušujícího objevování sebe samého i sebe navzájem. Tantrická masáž má pozitivní vliv i při předčasné ejakulaci, při poruchách erekce, při odstraňování nahromaděného stresu ve svalech i v mysli a při uvolnění celkového napětí těla z přepracovanosti. Napomáhá větší harmonii, propojenosti a celistvosti vaší osobnosti, probuzení vnitřní síly. Pohlavní orgány představují výrazné reflexní zóny, jejich masáží se tak doplňuje energie do ostatních více či méně zanedbávaných orgánů.

Na duchovní úrovni napomáhá tantrická masáž ke sjednocování protikladů, polarity muž-žena a zprostředkování pocitu jednoty. V bezpečném prostředí tantrické masáže může u masírovaného docházet po určité době i k ozdravným psychickým procesům. Zkušenost s tantrickými technikami na straně masírovaného účinek masáže ještě násobí, ale jejich znalost nutná není.