Tantra Masáže

Praha , Brandýs nad Labem

Objednávky Po-Ne 08-20 hod. +420 733 654 123

Nabídka a ceník masáží

Dotek na míru = potěšení na vaší straně

Nabídka a ceník masáží

Milé ženy, těší mne váš zájem o moji tantrickou masáž :-) Ty šťastnější z vás si přijdou masáž užít, jiné cosi řešíte, pro další se jedná o přirozenou součást pravidelného rozvrhu, vedle jogy, pilates, fitka a spojujete tak příjemné s užitečným. Pravděpodobně se o tantrickou masáž zajímáte z některého následujícího důvodu:

 • vylepšení vašeho partnerského vztahu
 • zapojení partnera do podobných aktivit
 • nalezení vhodného partnera
 • žárlivost
 • chcete přijít po rozchodu na jiné myšlenky
 • získání sebevědomí
 • nebýt pro svoje okolí neviditelná
 • zhoršení v sexuální oblasti po porodu
 • menopauza
 • doplnění hladiny hormonů a životní energie
 • zastavení vadnutí pleti, padání vlasů, nárůstu hmotnosti
 • relaxace - uvolnění tělesné, psychické i životní
 • vnitřní klid
 • odstranění deprese a únavy
 • odstranění bloků, zranění a traumat
 • rozproudění sexuální energie
 • poznání nových možností a příležitostí v tělesné oblasti
 • změna nefunkčních vzorců chování
 • chcete se naučit dobře dotýkat
 • prožít si potěšení z doteku
 • chcete věnovat originální a užitečný dárek (Vánoce, jubileum, rozlučka se svobodou)

 • Čili řešíte:

 • minulost (uzdravování, léčení a uvědomění chyb, zapomenutí na trable)
 • přítomnost (uvolnění, energii, vitalitu, radost, rozptýlení, dárek)
 • budoucnost (opravování nefungujících procesů a naučení se prospěšných dovedností)

 • Znovu a znovu si uvědomuji, jak je těžké vás oslovit s nabídkou, protože pro každou z vás je vhodnější něco jiného. To, co můžu doporučit jedné, nehodí se pro jinou a tak podobně. Tantrická masáž rozvíjí a prohlubuje užitek i potěšení z tělesného doteku. A u potěšení je zásadní: poznat, kam nás to táhne a sledovat tu cestu. Ne se do potěšení nechat tlačit, protože si třeba někdo myslí, že je to pro nás to pravé. Konec konců sledovat, kam nás to táhne, místo toho abychom se nechali někam tlačit je důležitý postoj i v ostatních životních situacích: v práci, v mezilidských vztazích, při hledání životního partnera i životní cesty.

  Každá jste jedinečná, řada z vás ke mně chodíte opakovaně, velmi se mezi sebou lišíte a jiné jsou i vaše přítomné a minulé životní zkušenosti a tedy i potřeby v tom kterém čase. Při sestavování svojí nabídky mám i díky vám bohatou inspiraci a široký rejstřík zkušeností. Když svoji nabídku aktualizuji, myslím na každou z vás jednotlivě. Jsem zvědavý, do jaké míry se potká moje nabídka s vaší poptávkou. A jestli si tu kterou masáž vybere ta z vás, pro kterou jsem ji zamýšlel :-)

  Středobodem mojí nabídky je Tantrická masáž. Prosím text v klidu pročíst, slovo od slova, větu po větě, odstavec po odstavci. Vaše porozumění a vhled jsou zde velmi důležité.

  Základní cena masáže je 1850 Kč za 2,5 hodiny. Celá nabídka je myšlena jako "tantrická masáž + něco dalšího, třeba hlava, bedra, a tak podobně .. kdo co potřebuje nebo na čem ujíždí". Nepředpokládám, že si někdo bude přát masáž hlavy 2,5h , i když .. Ať už z nabízených možností vyberete cokoliv, cena je stejná (pokud není výslovně uvedeno jinak). Pro jedno setkání lze zkombinovat z následující nabídky i více položek. Doba trvání masáže se špatně odhaduje předem, uvedená doba trvání masáže je orientační. Lze domluvit i kratší masáž, cena je pak patřičně snížena. V případě delší masáže se cena nezvyšuje :-)

  Tantra MasážeRituál uctění těla

  Uvolňující masáž celého těla, vhodná jako opatrný vstup do světa tantrických masáží. Hodí se i jako dárek. Součástí této masáže nejsou doteky v intimních oblastech. Zahrnuje v sobě olejovou masáž celého těla, omývání horkými ručníčky, použití aroma-terapeutických silic, použití peříček, vějíře a hedvábných látek. Součástí je energetizující masáž hlavy a obličeje, reflexní masáž chodidel a masáž hrudi a bříška.

  Tantra MasážeKlasická tantra masáž

  Smyslný obřad probouzení životodárné sexuální energie, při kterém se příjemně uvolní vaše tělo i mysl. Začíná úvodním rituálem úcty pro navození důvěry, zahrnuje tlakovou masáž, omývání horkými ručníčky, hlazení a hýčkání pomocí hebkých peříček a kožešinek, uvolňující masáž celého těla teplým přírodním olejem a intimní masáž joni. Zažijete stoupání a klesání energie ve vlnách a její procítění v celém těle. Při tantrické masáži je masér průvodcem vašeho prožívání, dobře a v souvislostech se orientuje v tom, co zrovna potřebujete. K prohloubení relaxace vám pomohou tantrické dechové techniky, které se naučíte. Jedná se o mimořádnou životní zkušenost, která u málokoho nevyvolává reakci a tak trochu vás vykolejí.

  Tantra MasážeMasáž joni (ženského pohlaví)

  Joni v sanskrtu označuje ženské pohlaví a masáž joni je typickou součástí tantrické masáže. Při masáži joni masér velejemně a s citem masíruje vaše intimní partie. Během této masáže se masér věnuje vašemu klínu vně i zevnitř. Empaticky něžné doteky postupně uvedou přijímající ženu do vln její vlastní sexuální energie. Při masáži joni se čas jakoby zastaví, energie proudí neobvyklým způsobem a masér vás na základě znalosti jistých zákonitostí tímto procesem doprovází. Přirozenou součástí této meditace mohou být rozmanitá vyvrcholení.

  Tantra MasážeVaginální mapování

  Jedna z technik sexuologické práce s tělem (sexological bodywork) je vaginální mapování, které mapuje citlivost vaginální tkáně v pochvě ženy. Vaginální tkáň může být fyzicky poškozená důsledkem různých poranění - chirurgické zákroky, jizvy, srůsty, gynekologická vyšetření, nástřih či natržení při porodu, necitlivý sex bez lubrikace, nešetrné zavádění tamponů, znásilnění. Zranění vagíny mohou být i na psychické (emoční) úrovni. Je-li žena zraněna na úrovni citů, uzavírá svoje srdce. Je-li žena zraněna v oblasti intimity a sexuality (nevěra, nesoulad, nátlak, zneužívání, urážky, vydírání, výčitky, ponižování), uzavírá svoji vagínu. Uzavřená vagína znecitliví, protože je lepší necítit nic, než cítit bolest a zklamání. Vaginální mapování je vhodné pro ženu, která při milování nedosahuje orgasmu, která nemá zdravou sexuální chuť, která se cítí sexuálně nenaplněná, kterou pohlavní styk bolí nebo je jí nějak nepříjemný, které schází vášeň, plný prožitek, která se nedokáže při milování oddat a uvolnit. Pomocí této techniky můžeme nalézt důvody nespokojenosti a příčiny nekvalitního prožívání intimity a sexu. Vaginální mapa bolavých a stažených míst nám pomáhá při jejich následné terapii dotekem. Výsledkem vaginálního mapování je i mapa center slasti, kterou využijeme při masáži joni.

  Tantra MasážeMasáž zadečku - Další dimenze tantra masáže

  K masáži vnějšího a vnitřního zadečku, tedy k masáži hýždí, análního otvoru a konečníku, má řada žen rozporuplný vztah i nepříjemné pocity s tím spojené. Některé ženy mají s touto aktivitou nemilou zkušenost, jiné ji osobně neznají, je to zkrátka určité tabu. Přesto může být správně a s citem vedená masáž zadečku při použití jemného oleje či lubrikantu příjemná i užitečná. Tato masáž uvolňuje bloky v pánevní oblasti, otevírá první čakru, léčí špatné zkušenosti a zážitky z minulosti a přináší pocity hlubokého klidu a vnitřního blaha. Léčivá masáž vnějšího i vnitřního zadečku pomáhá při léčbě potíží s otěhotněním (uvolňuje a prokrvuje pánevní oblast, zklidňuje psychiku, harmonizuje orgány). Ženy bývají při této masáži příjemně překvapeny zajímavým typem orgasmu. Proto se této masáži říká Další dimenze tantra masáže. Také zde lze využít mapovací principy a postupy.

  Tantra MasážeHýčkání

  Hýčkání pomocí hebkých peříček, kožešinek, inteligentních prstů a vnímavých rukou maséra je součástí klasické tantra masáže. Je-li toto váš šálek čaje, máte možnost si přiobjednat extra porci hýčkání pomocí sametu, hedvábí, saténu, šifonu, krajky a tak dále. Při tomto způsobu masáže se možná kamsi propadnete a ztratíte pevnou půdu pod nohama. Škála možností hýčkání se rozšiřuje i na základě soutěže, kdy ženy přinášejí svoje oblíbená hladítka a vzájemně vyhodnocují, které je to nejúžasnější. Podrobnosti soutěže jsou uveřejněny na Facebooku.

  Tantra MasážeMasáž hlavy

  Vyberte si tuto masáž, pokud o vás platí něco z následujícího: "Mám toho plnu hlavu." "Nespím řádně." "Mám starosti." "Neumím hlavu vypnout." "Masáž hlavy je rozkoš." Masáž hlavy působí na fyzické úrovni tím, že pracuje s kožní a svalovou tkání a na psychologické úrovni s energetickými kanály. Masáž hlavy je bezpečná, jednoduchá a efektivní terapie, která odstraňuje stres, bolesti hlavy, bolesti a napětí v šíji, únavu očí, nespavost, problémy se soustředěním, prokrvuje vlasovou pokožku. Energetizující masáž hlavy posiluje imunitní systém a aktivuje centra slasti.

  Tantra MasážeMasáž obličeje

  Masáž obličeje má blahodárné a maximálně relaxační účinky na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že je na obličeji nespočetné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo. Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené ke kůži, a proto přímo ovlivňují náš vzhled. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí má na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají a způsobují nepřívětivý výraz. Masáž obličeje toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři zkrášluje. Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Masáž obličeje pomáhá oddálit známky stárnutí, neboť díky ní se zlepšuje krevní oběh, pružnost svalů a masírovaná osoba se pak cítí skvěle a září zdravím. Jedná se o velmi jemnou a dokonale propracovanou techniku masáže. Velmi pomalými tahy a tlaky na kůži, podle přesně stanovených pravidel, respektujících přirozenou funkci a anatomii, se aktivuje podkožní lymfatický systém. Díky odvodu toxických látek z oblasti obličeje a dekoltu dochází ke zjemnění a zkvalitnění pokožky. Potěšení z masáže je umocněno použitím jemných olejů vybraných vůní.

  Tantra MasážeMasáž srdeční čakry

  Tato rituální masáž, při které vám masér s láskou a úctou namasíruje hruď, oblast srdce a prsa, pomáhá při otevírání se radosti, podporuje opětovné zamilovávání se do života. Masáž probouzí intuici a moudrost, pomáhá při řešení emočních problémů a při nalézání odpovědí.

  Tantra MasážeMasáž beder

  Masáž beder má v tantrickém pojetí vedle klasických relaxačních a terapeutických účinků i schopnost odblokování nahromaděných emocí, rozpuštění stesků a podobně. Pokud o vás platí "Mám toho hodně naloženo." je vhodná i pro vás. Viz Nemoc jako symbol, ukázka

  Tantra MasážeMasáž šíje

  Masáž krku a šíje má v tantrickém pojetí vedle klasických relaxačních a terapeutických účinků i schopnost odstraňování napětí, rozpouštění strachů a obav. Objednejte si ji pokud o vás platí "Nesu toho na ramenou moc.". Viz Nemoc jako symbol, ukázka

  Tantra MasážeRelaxační masáž teplým olejem

  Relaxační masáž teplým olejem zdůrazňuje uvolňovací a zdravotní hledisko masáže. Je vhodná jako předehra tantrické masáže, při jejím zařazení by se tantrická masáž dala nazvat Dva v jednom.

  Tantra MasážeMasáž lávovými kameny

  Masáž horkými lávovými kameny pochází z Havaje. Rytmická olejová masáž dlaněmi a předloktími s využitím váhy masírujícího je zde doplněna o účinky tepla, které lávové kameny při nahřátí v oleji získají a poté při masáži pomalu uvolňují. Tato typická vlastnost lávových kamenů se využívá k celkovému prohřátí organismu a rozproudění energie. Masáž horkými kameny patří mezi oblíbené masáže v chladnějších částech roku nebo při hluboké únavě, kdy potřebujeme nabrat energii, uvolnit napětí svalů a zklidnit nervový systém. Tuto masáž lze kombinovat s masáží joni i s masáží zadečku.

  Tantra MasážeNuru masáž

  Nuru masáž je japonský druh mimořádně smyslné kluzké masáže "tělo na tělo". Při masáži se naolejovaná těla vzájemně o sebe třou. Nebo přesněji kloužou (vzhledem vlastnostem oleje) a vytváří tak dynamický prožitek, který si asi dokážete představit. Ať už jste dole, nahoře, zády nebo čelem. Zážitek stojí za to vyzkoušet. Lze zkombinovat s Krocením dračice, pokud nechcete být pouze pasivní.

  Tantra MasážeMasáž kokosový sen

  Tato varianta masáže využívá vyživujících účinků a příjemné vůně 100% bio kokosového oleje, který vás po zavření očí přenese do tropických dálek. Za zavřenými víčky možná uslyšíte šum moře. Úvodní část masáže uvolňuje tlakem přes sarong či ručník tělesné napětí. Tradiční havajské masážní techniky využívají nejen dlaně, ale také předloktí a váhu masírujícího. Pomocí dlouhých masírovacích tahů, zahrnujících celé tělo, dochází k hlubokému fyzickému i psychickému uvolnění. Rytmická část masáže rozproudí přirozenou životní energii, takže z této masáže budete odcházet odpočati a plni optimismu. A krásnou vůni kokosového oleje budete vnímat na pokožce ještě celý den. Také tuto masáž lze kombinovat s masáží joni i s masáží zadečku.

  Tantra MasážeRůžová masáž

  Luxusní tělový olej zanechává pokožku sametově hebkou jako okvětní plátky růží. Nezaměnitelná vůně růže pozitivně ovlivňuje psychiku, přináší pocit harmonie a radosti, klidní mysl a srdce, bystří ducha. Olej podporuje krevní oběh a mírně působí na ženské orgány. Tato masáž v sobě spojuje prospěšný vliv masáže a působení vonných látek. Masáž vzácným růžovým olejem je díky mimořádné jemnosti vhodná na citlivé partie obličeje, prsou a joni.

  Tantra MasážeMasáž voňavé opojení

  Opojné vůně lotosu, santalového dřeva, vanilky, cempaky, magnolie, růže, ylang ylang, levandule, jasmínu, hřebíčku, citronu, pomeranče, avokáda, sakury, granátového jablka, plumérie a papáji vás určitě pohladí po těle i po duši. Tato masáž v sobě spojuje prospěšný vliv masáže a působení vonných látek z esenciálních olejů. Exotické oleje vás přivedou na jiné myšlenky, vyživí vaši pokožku a zanechají ji hedvábně jemnou a voňavou.

  Tantra MasážeZvukové vibrace

  Harmonizační masáž vibracemi zvukových vln, program muzikoterapeutických relaxací, léčení zvuky a zvukovými vibracemi, terapie pomocí tibetských mís, zvonečků, šamanských bubínků, ladičky apod. Pro ilustraci: Léčivá síla zvuku

  Tantra MasážeOdstraňování fyzických bloků (Odpancéřování)

  Kombinace silné akupresury a jemného doteku v oblasti hlavy, šíje, ramenou, hrudi, beder, pánve, hýždí. Uvolňuje překážky bránící toku energie a nastartuje její proudění. Otevírá fyzické tělo pro to, co bude následovat.

  Tantra MasážeMasáž živlů

  Volba masážních technik a typů doteku dle vlastností základních živlů: Uzemnění při "zemi", rozproudění energie při "ohni", smývání únavy a stresu při "vodě" a lehkost a uvolnění při "vzduchu a éteru".

  Tantra MasážeŠkola doteku

  Na vlastní kůži (!) zažijete potěšení z doteku v různých rolích a variantách. Osvojíte si jednotlivé typy situací, takže se pak v běžném životě budete schopni orientovat "o co tady komu jde?" a "kdo komu co dává". Všechny tyto aktivity ve Škole doteku probíhají na základě vzájemného souhlasu. A i tento fakt je užitečné si pro běžný život uvědomit. Osnova Školy doteku je soubor několika lekcí (viz dále), které se liší tím:
 • kdo se dotýká (je aktivní) a kdo je dotýkán (je pasivní)
 • kdo prostřednictvím doteku dává a kdo dostává

 • Tantra MasážeLekce "Dotekem dostávám" aneb Dotek na přání

  V tomto případě jste pasivní a od protějšku (maséra) dostáváte dárek v podobě doteku. Dávající nechává svoje potěšení stranou a stará se o potěšení vaše. Jedná se o běžnou masáž. V této variantě si navíc vy diktujete, kde a jakým způsobem chcete být dotýkána. Pokud od vás masér instrukce nedostane, nemasíruje a čeká. Je to výzva umět požádat o to, co mi doopravdy přinese radost a potěšení. A objevovat, jaké doteky jsou pro mě příjemné a vzrušující.

  Tantra MasážeLekce "Dotekem dávám"

  V tomto případě jste aktivní vy a dotekem dáváte. Dotýkaný prostřednictvím doteku od vás dostává dárek. Vám jde o potěšení toho druhého, svoje potěšení necháváte stranou. Dotýkaný má různá přání a vy dbáte na to, aby se při tom dávání nepřekročily vaše hranice. Technika doteku až tak důležitá není. Důležitá je vaše empatie, pozornost, úplná přítomnost a vědomí toho, co se tu děje.

  Tantra MasážeLekce "Dotekem si beru"

  V tomto případě jste aktivní také vy, ale dotekem si berete. Dotýkaný vám prostřednictvím doteku dává dárek v podobě svolení k doteku dle vašeho záměru a potřeb. Dotýkaný při tom dbá na svoje hranice a vy jednáte na základě jeho souhlasu. Vám jde o vaše vlastní potěšení, o potěšení dotýkaného se nestaráte. Zkoumáte, co všechno vám dělá dobře, při čem se rozproudí vaše energie. Pokud toto pochopíte (Aha!) a osvojíte si tuto lekci v praxi, můžete ji (na základě souhlasu) uplatnit a procvičovat při Klasické tantrické masáži, při Mazlení a podobně.

  Tantra MasážeLekce "Nabízím se pro dotek"

  Tato lekce je zde pro úplnost a situaci pravděpodobně není potřeba procvičovat. Jak asi tušíte, v tomto případě vy jako pasivní dáváte dárek tomu druhému v podobě svolení k doteku dle jeho záměru a potřeb. Vy dbáte na svoje hranice, on dbá na svoje potěšení. I tuto lekci je dobré zvládnout v praxi.

  Tantra MasážeMazlení - spiklenci slasti

  Mazlení je závěrečná lekce Školy doteku, při které se procvičují dovednosti získané v předchozích lekcích. Také tato aktivita probíhá na základě vzájemného souhlasu. Prohloubíme dovednost vědomého a přítomného doteku, schopnost následovat svoje potěšení a oddání se v rámci svých hranic.

  Tantra MasážeMasáž kamarádky 1+1

  Při této variantě přijdete na tantrickou masáž společně s kamarádkou. Každá z vás dostane čtyřruční tantrickou masáž od maséra a té druhé. Možnosti lze vybírat z celé zde uvedené nabídky, pokud to má pochopitelně smysl. Vhodné jako součást výuky tantrické masáže. Je užitečné, pokud alespoň jedna z vás předtím absolvuje tantrickou masáž sama. Ale netrvám na tom.

  Tantra MasážeTantrická masáž pro pár

  Základní cena masáže (masér + masérka) je 4850 Kč za 2 hodiny.

  Tantra MasážeVýuka tantrické masáže

  Náplň i cena dle dohody

  Tantra MasážeNácvik uvolňovacích technik před, při a po orgasmu

  Čím lépe zharmonizujete tělo, mysl a duši, tím lepší orgasmus budete mít. Dýchání, vydávání zvuků, pohyb pánví, svaly pánevního dna (PC, poševní, anální - dohromady i každý zvlášť), uvolnění čelistí a obličeje.

  Tantra MasážeRozmanitost orgasmu

  Jednotlivé typy vyvrcholení závisí na stimulaci specifických oblastí a erotogenních zón, jejich kombinování a doplňování, jakož i na různých druzích stimulace. Tato aktivita zahrnuje teoretickou přípravu, uvolnění a nácvik.
 • Klitoridální orgasmus
 • Vaginální orgasmus
 • Bod U - vchod do močové trubice
 • Ženská ejakulace (squirt)
 • Mokrý orgasmus s močením
 • Bod G
 • Bod A (o něco dále než bod G)
 • Děložní hrdlo
 • Anální
 • Prsní
 • Celotělový orgasmus

 • Tantra MasážeKrocení dračice - mužská síla

  Možná jste dračice plná jisté energie. Při této hře máte možnost se utkat s mužskou silou. Vymezit se a bojovat proti ní, opřít se do ní ze všech sil a být láskyplně ovládnuta. Nebo možná i vyhrát :-) Může jít o zbavení se zloby, strachu, napětí nebo o erotický zápas plný vášně. Tato hra má pochopitelně svoje pravidla, hranice a bezpečnostní pojistky. Při jedné z pokročilých variant se vzájemně trhá oblečení k tomu určené.

  Tantra MasážeCukr a bič

  Tyto pokročilé hry spadají do 50 odstínů tantry. Dimenze slasti je zde doplněna a vhodně kombinována s dimenzí kontrolované bolesti, teroru a deprivace. Kontrast slasti a bolesti je využit k dosažení pozměněného stavu vědomí. Jde o radikální metodu vhodnou při naplňování jistých tužeb či řešení některých obtíží. Hry nejsou pro každého a rozhodně se do nich nenechte tlačit. Pro ilustraci: Drsný sex je jako meditace, shodují se vědci i dominy

  Tantra MasážeMeditace

  Vleže nebo v tantrické poloze lotosu (sezení v páru YAB-YUM), dýchací techniky, proudění sexuální energie přes čakry, zastavení mysli, sebe-vědomí. Uvědomění si přítomné existence a pocitů z pouhého bytí, životních impulzů, směrů kam vás to táhne. Kdo jsem, proč jsem, jak jsem. Stav dětské radosti "Já vlastně teď žiji." Navzdory tomu, že vás možná v životě, dávném či nedávném, potkalo něco neblahého. Výsledkem bývá odhodlání "tady jsem, budu konat, já to dokážu". Můžete dostat odpovědi na otázky nebo získat správné otázky na odpovědi, které již dávno víte. A nemusíte jezdit až do Indie abyste se našla :-)

  Tantra MasážeSchrödingerova - kvantová

  Schrödingerova - kvantová
  Cítíte se jako polomrtvá kočka? Společně otevřeme vaši pandořinu skříňku a nahlédneme do ní. Co uvidíme ?? Mojžíš, když přinesl od Hospodina dva kamenné tablety s desaterem, dal polomrtvým Židům, utrmáceným cestou pouští, svobodnou volbu: Vyberte si Život nebo Smrt. Já vám radím Život. Naproti tomu se Veronika rozhodla zemřít (P. Coelho). Je to na vás.

  Tantra MasážeUnikátní

  Možná jste ještě více jedinečná a v nabídce jste nenašla, co hledáte. Přesto se může stát, že vám budu umět vaše přání či představu splnit. Nebojte se na mne obrátit s dotazem.

  Tantra MasážePřipravujeme

 • Uvolňování pánve tancem
 • Horká tantra
 • Kakaový rituál (čokoládový)
 • Libido
 • Nymfa masáž
 • Karin
 • Sebevědomá žena
 • Tantra ve tmě
 • Uspávání